קורס בניסים

קורס בניסים

ליצור את העולם שאני ראוי לו

אורה מנחה של קורס בניסים מאז 1998 והיא אחת מקומץ בישראל, המוסמכים להנחות את הקורס.
קורס בניסים, איננו עוד קורס מודעות. קורס בניסים הינו קורס המחולל שינוי אמיתי ועמוק בחיים. קורס בניסים מיוחד בהיותו  קורס רוחני, חווייתי ומעשי . בצד המעשי שלו קורס בניסים מקנה לנו כלים שימושיים לבחור בין להיות צודקים או להיות מאושרים, לקחת אחריות על האופן בו אנו רואים את העולם וכיצד אנו מתנהלים בו.
התהליך אותו נעבור במהלך קורס בניסים פשוט, אך אינו קל:
לא קל - משום שקשה לנו לוותר על הרווח שנובע מהתפיסות הישנות בהן אנו מחזיקים. הרווח הזה הוא למעשה רווח מדומה ומהווה בריחה מאחריות.
פשוט - משום שכל היכולות  והעוצמות הדרושים לנו כבר נמצאים ברשותנו.
טיפ לקורא – כיצד נזהה רווח מדומה?
זה רווח שהמחירים שאנו משלמים עבורו הולכים ועולים!!!
לדוגמה:
אם אינני מסוגלת לשבח את עצמי ואני נזקקת לכך שאחרים ישבחו אותי. בעבור מילה טובה אני מתחילה לרצות את הזולת. אלא שעם הזמן האחר מתרגל וכבר 'אינו מספק את הסחורה'. עכשיו כדי לזכות באותה מילה טובה אני חייבת לעשות מאמץ רב יותר, ובעתיד עוד יותר ויותר עד ש...... עד שיאפסו כוחותי או עד שאבין ש"ישועתי באה ממני", כפי שהקורס אומר. כלומר אקח אחריות על מחשבותי , אלמד לחשוב על עצמי באופן חיובי, לתת מילה טובה לעצמי. עד שלא אזדקק לזה מבחוץ. "אל תחפש מחוץ לעצמך" אומר הקורס "כי כל חיפוש כזה נועד לכישלון". במקום להתלונן עליהם....ש 'אינם מפרגנים' ... אינם מעריכים'  'לא יודעים לקבל' אפנה זרקור לעצמי ואבין שאני זו שאינה מעריכה אותי. העולם רק מראה לי את מחשבותי. והיכן שמתרחש הקלקול,במחשבות שלי, שם עלי לתקן. וכשאעשה זאת תשתנה מציאות חיי.
במהלך קורס בניסים נלמד לקחת אחריות על חיינו: נחשוף אותם רווחים מדומים, נתחבר לעוצמות שבנו, ניצור לנו בעתיד עבר טוב יותר, ניצור עבורנו עולם שראוי לנו.
קורס בניסים בצדו הרוחני חושף בפנינו את עוצמת הרוח שבנו את עוצמת רוח היקום (גדולתו של אלוהים). קורס בניסים אינו קשור לשום דת. הוא כן קשור לאהבת האלוהים ולאהבת האדם. למעשה קורס בניסים הינו קורס באהבה. שהיא גם התשובה היחידה והריפוי היחיד לכל מצוקותינו.

קורס בניסים לחץ קורס בניסים וידאו

קורס בניסים

מבוסס על ספר המודעות קורס בניסים שנכתב בתיקשור על ידי שני פרופסורים לפסיכולוגיה מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק.  וכולל את ספר העבודה לתלמיד שהוא לב ליבו של הקורס. בספר זה  365 שעורים .אחד לכל יום בשנה. תהליך ארוך שכולל פרימת תבניות החשיבה הישנות כדי להסיר את הלוט הכיסוי ששמנו על העוצמות שבתוכנו. התהליך דומה להורדת שמיכה אטומה מעל מנורה. האור נמצא שם גם קודם, לא היה צריך להמציא אותו אלא שהוא לא נראה בשל השמיכה. ועם הזמן שכח האדם ועמו גם הסובבים אותו שיש שם אור. במהלך התרגול הוא שב ונגלה לעולם. תהליך קסום שבשל אורכו כולל בתוכו גם הטמעה.
עוד בספר text-book   ששפתו הופכת לנהירה רק למתרגלים. לא אחת מגיע הספר לידי אנשים והם מתחילים לקרוא, כפי שעושה כל אחד מתחילתו. והספר הראשון בכרך העבה הוא אותו ספר טקסטים. אז  נתקלים בכך שהוא בלתי קריא. מה שעובד בספר רגיל.

כאן זה שונה.

תרגל!

רכוש את השפה!

ואז עבור לקריאה!
ובנוסף, בתוך אותו ספר עב-כרס יש גם מדריך למורה ובו הבהרת מושגים. הכל כולל השם הגיע בתקשור.

לכן העצה מחברים 'שנו את השם, הוא אינו שיווקי' לא רלוונטית כאן.

מבנה קורס בניסים

קורס בניסים נמשך כשנה שלמה!!!
כנגזר מהאמור לעיל. וכולל מפגשים שבועיים בני 4 שעות.
לבוגרי קורס בניסים אפשרות להמשיך בו או להצטרף למפגשי-תחזוקה, המתקיימים אחת לחודש. זה לא קורס אלא  דרך חיים.
האם אתם ?...
נמצאים בצומת החלטות? - קורס בניסים מסייע במציאת התשובה
רוצים פריצת דרך ?        -   קורס בניסים  מוביל לשם
מחפשים פתרון הוליסטי ? -  קורס בניסים  כולל את כל האינטליגנציות:
הפיזית, הרגשית, המחשבתית והרוחנית.
מה הייתם נותנים עבור פתרון פשוט לכל הבעיות?  -  קורס בניסים מציע כזה.
לו היה one master key   לכל בעיותיך כולן לא היית רוכש אותו? - קורס בניסים מציע מפתח קסם אחד לכל הנושאים.
מתגעגעים ללמידה חווייתית אינטראקטיבית? - הגעתם למקום הנכון הקורס בניסים.
פתיחת עולמות קסומים - דרך הקורס בניסים.
אם כך  הקורס בניסים הוא הפתרון עבורכם!

בתוכנית קורס בניסים נושאים רבים וביניהם:

זיהוי דפוסי החשיבה המפריעים לנו להיות מאושרים.
מחשבות ממלכדות.
רווחים שאנו מפיקים מדפוסי התנהגות והתנגדויות.
לקיחת אחריות על מחשבותינו, תפישת העולם שלנו ועל אירועי חיינו.
"ההצגה האמיתית היא מאחורי הקלעים" - חשיפת "החוזים הסמויים" בחיינו.
"לשבור את החוזה בלי לשבור את הכלים" - מרשמים ליציאה מתקיעויות.
ועוד...

תהליך הלימוד כולל:

בניית מחויבות לתהליך: במחשבה, ביצירה, בכתיבה, בציור, באמירה ובמעשה.
ליווי צמוד של ספר הלימוד.
תהליכי הטמעה ותרגול יומי.
שיטות הקשבה למדריך הפנימי שנמצא בכל אחד מאיתנו.
סוגי מדיטציה.
דמיון מודרך.
שימוש בנשימה ככלי.

הקורס בניסים עובד על כל הרבדים בהווייתנו: על הפיזי, נכנס לתוך המעשה היומיומי. על הרגשות והחוויות שעיצבו ומעצבים את חיינו. על החשיבה שבוראת לנו, לכל אחד מאתנו עולם טוב או קשה.
וחושף את הרוחניות, הרוח הגבוהה המצויה בכל אחד מאתנו.
לא פעם שואלים – "אז מה יצא לנו מזה?"
והנה תוצאות מדידות מהשטח:

 • עסק חדש ,מכון יופי,  וגם בית רכשה אם חד-הורית שגרה היא ובנותיה אצל האם בחדר צפוף.
 • זו שהגיעה לקורס עם 2 קביים עקב תאונת סקי 8 שנים קודם לקורס, במהלכו של הקורס השתחררה מקב אחד ועד סופו משניהם. זמן קצר  לאחר סיומו חזרה לנהוג. היום בריאה.
 • ריפוי מוצלח  מסרטן השד.
 • פתיחת עסק בינלאומי עם שותפה ליבוא כלים חד-פעמיים מתכלים.
 • אותה אחת קונה בית, משאת חיים,  בשליש פחות ממחירו בשוק
 • מנהלת חשבונות שכירה שפותחת משרד עצמאי.
 • חרת באותו מקצוע פותחת בנוסף למשרד עוד 3 עסקים בתחומים שונים לחלוטין.
 • התגרשו, מי שמערכת היחסים הייתה גרוע ביותר.
 • חזרו לחיות ביחד וחיים באושר זוג שכבר חי בנפרד.
 • שידרג את דרגתו המקצועית זה שלא ידע להביא את עצמו ויכולותיו לידי ביטוי.
 • גילוי כשרון כתיבת שירים שזוכים לפרסים בתחרויות.
 • קבלת זכויות הלחנה של ספר ילדים למרות שאין רקע מוזיקאלי פורמאלי.

וכולם מדווחים על שינויים. לא מדידים, אבל מאד משמעותיים! על שינוי בדרך ההסתכלות על העולם. על יותר שלווה, שמחה ואושר במערכות היחסים ועם עצמם. על תחושת סיפוק של אני מנהל/ת את חיי ולא החיים מנהלים אותי.על... אביא דברים מפי אמרם.

  מתוך מכתבים של בוגרים ותלמידי הקורס בניסים:
  "...כותבת לך פקס כי רק על הכתב אני יכולה לבטא...חתמנו על הסכם. ובניגוד לכל מה שנאמר לי ע"י המשפחה, החברות ואפילו עורכת הדין שלי שכולם טענו 'בסוף הוא ידפוק אותך, ירמה, יתחמק, לא יחתום, יתרץ...' הכל הלך חלק. כמו מדרון שלג, כמו חמאה שנמרחת על כריך ללא גבשושיות....  זה היה למחרת השיעור.בבוקר אותו יום קמתי עם המשפט 'תנה ולא אשכח את תפקידי'. בחיוך אמרתי לו יורדים למשרד שלך יושבים על ההסכם סעיף סעיף וגומרים עם זה. לא הייתה התנגדות להפך אמר לי 'פה צריך לתקן כדי שלא ייגרם לך נזק כספי. הכל בשקט, ברכות באסרטיביות מסרתי לאלוהים (מושג מהקורס) וזה עבד"  א.ע 2005 (התגרשו ונשארו במערכת יפה שלא הייתה קיימת קודם)

"נהניתי מהמדיטציות ומהנגינה האילמת שזרמה בין כולנו"
"בדר"כ הביקורתיות שלי מקבלת הרבה מקום בחוגים כאלה, והפעם כשהיא באה היא לא התיישבה ולו לרגע. מיד שטה אל חוויה אחרת במקום אחר" ג.א ת"א

  "עם הבנה  זו התחלתי ליישם את מה שקלטתי ממך בחיי היומיום שלי. אתן לך חלק מהדוגמאות: בתקשורת עם מ. בעלי לקחתי חלק בשתיקות שלו ...לא כל הזמן לדאוג למלא אותן. זה השפיע עליו ליזום בעצמו שיחות.
הפסקתי לדווח לו על כל עשייה ואי-עשייה והוא התחיל להתעניין ולשאול.
גם הפינג-פונג של המחלות בינינו. ההבנה שאנו משתמשים בזה לסירוגין כי בכל פעם מישהו מאיתנו היה צריך לעמוד במרכז תשומת הלב של השני...
הערכה העצמית שלי עלתה וכתוצאה אני מקבלת יותר הערכה ותחושת הדדיות.
גם באירוח של הבנות והנכדים לא נזקקת יותר להערכה ולכן האירוח פחות 'מכסימליסטי' כבעבר ויותר נעזרת בהם. אין צורך להרשים יותר.
ועוד מה ששדרגתי בהמשך לאחר שסיימנו. כבוד לבחירה שלו והסרת אחריות מצידי לנושאי האכילה, ההשמנה, הביגוד שלו. התוצאה אווירה יותר נעימה וגם הוא עצמו התעורר ליצור הגבלה מסוימת של עצמו." י.ש.2003 (החלימה מסרטן)

  העבודה במסגרת הקבוצתית הפתיעה אותי לטובה. נוצר אמון הדדי בין המשתתפים. אני לומדת הרבה גם מתוך האזנה לאחרים.מעמיקה את היכולת שלי להתבונן פנימה בזכות התרגילים והופתעתי מן היכולת של כולנו לעזור ולהיעזר זה בזה" י.א 1997 (מרצה במכללה בגיל גבורות כותבת ספרים)

  "תודה על השנה הנפלאה" חמוטל

  "תודה על המקומות שלקחת אותי אליהם ולא פחות על אלה שלא"  י.ע

  "למדתי להקשיב בלי לחוות את השני"

  "למדתי לוותר לעצמי יותר, להסכים עם כך שאינני מושלמת ואפילו לחיות עם זה בשלום לחוות את היותי שלמה"

  "השינוי שחל בי הוא שלמדתי לסלוח לעצמי על התפיסות השגויות שלי לגבי עצמי, להיות אדם טוב יותר מפויס יותר, להפיק הכי טוב מכל רגע נתון. רכשתי כלים המאפשרים לי לזהות את ההתרחשות שעוברת בי בזמן אמת ולטפל בעצמי בדרך הנכונה" ל.י 2002

  "נעשיתי יותר פתוחה...למדתי להקשיב באמת...הורדתי סטיגמות מאנשים...אוהבת אותי" ח.כ 2002

  "שנה של אידיליה, אווירה כייפית ונעימה... אבל כל ההתייחסות לאלוהים לא התחברה אלי.
מאד אהבתי את הספר אחד הקטעים שכבש את לבי ' רק מחשבותי הן שגורמות לי כאב. שום דבר שמחוץ לשכלי אינו יכול לפגוע בי. שום דבר בעולם אין בו הכוח לעשותני חולה או עצובה, חלשה או רפה אולם בידי הכוח לחולל את כל הדברים פשוט על-ידי ההכרה במי שהנני" י.ג 2002 (מכמעט גירושין , שינוי במערכת היחסים עם בעלה.)

  חלפה שנה. מרגישים כמו גלגול שלם שחווינו דרכך. (תודה על הכושר שלך בהנחיה על הידע, על האהבה, על השלווה בה החזרת כל אחד לדרכו) בשנה זו את השכינה הכרנו ובאלוהים התאהבנו. לחשוב שמה שמפריע לנו בחיים זו המחשבה השגויה שיושבת לנו במוחנו שלנו והיא זו שמפריעה לנו להיות יותר מאושרים יותר מוארים...היה מעניין מהנה ומשעשע כמעט ללא כאב...מספר משפטים ילוו אותנו בדרכנו בכל רגע: 'יש דרך אחרת להסתכל על העולם', 'ניסים נראים באור', 'אינני קורבן של העולם אותו אני רואה', הרגע הזה הוא הזמן היחידי שקיים'...רשימה ארוכה. מסיימים מאושרים יותר, מחוברים יותר, גם הסובבים אותנו עשו את הדרך איתנו יד ביד למרות שלא מודעים לכך...." בוגרי קורס 2001

  "החודשים המעטים,יחסית לשנות חיי, שביליתי בקורס נתנו לי יותר מהרבה שנים של מחשבות, שנתיים טיפול ייעוצי ומיליון שיחות עם חברות....ואנחנו עדיין באמצע הקורס" שושי

  "מה לקחתי? ש'כל מה שסובל אינו חלק ממני' היום אני פחות נופלת למלכודות עבר. אינני אחראית לכל מה שקורה במשפחה, בעולם ובודאי פחות מוטרדת מדברים שאין לי ממילא שליטה עליהם.  הפסקתי מונולוגים סמויים עם אמא שלי. רואה יותר את האחרים ולוקחת אותי יותר בחשבון" נורית 2003

  אני מזהה שעד כה "הבלעתי" את נוכחותי בהתמסרות מוגזמת. לראשונה אני תופסת שאני יכולה להיות "נוכחת" במערכות היחסים. ר.2003

  "הבעיה היחידה היא שהפגישות קצרות...." ע.ע 1997 (הערה:כל פגישה אורכה 3 שעות)

  "האגו שואף לפתור את בעיותיו לא במקורן אלא במקום שלא נוצרו. על-ידי כך הוא מבקש להבטיח שלא יהיה כל פתרון. השכינה רוצה רק לעשות את פתרונותיה שלמים ומושלמים. לכן היא מחפשת ומוצאת את מקור הבעיות . במקום הימצאו שם מבטלת אותו" הסליחה ומערכת היחסים הקדושה"  טקסט עמוד 177 פסקה 6
אני מלאת תודה על הדרך עד כאן. ויותר מזה על תחילת הדרך בגילוי מקור הבעיה, שבעקבותיה תבוא ההבנה – וביטול הבעיה. אני מלאת תודה לשכינה ותודה גדולה אחת לך- על שהזכרת לי את היותה". מ.ש

  "תודה לאור שהכנסת לחיי"